FC Barcelona porazila Real Madrid presvedčivým spôsobom (5:0)

19 NOV 2023 | ČLÁNOK
FC Barcelona vyhrala Classic rovnakým výsledkom ako pri svojom európskom debute proti Benfice (5:0). 19. novembra sa na Estadi Olímpic Lluís Companys (Montjuïc) odohrala konfrontácia proti Realu Madrid, čo zodpovedá deviatemu dňu Ligy F. Na štadióne sa zúčastnilo 38 707 fanúšikov (oficiálny údaj). Modro-šarlátový tím si takto pridáva plný počet bodov, zatiaľ čo biely klub zostáva o šesť menej ako katalánske futbalistky, keďže 22. októbra prehrali aj vo Valdebebas proti Levante UD (1:2).
V tomto Classic si hráčky pripravené Jonatanom Giráldezom rozdelili „ruku“ gólov medzi Aitanu, Caroline, Marionu, Claudiu a Vicky. Brankárka Misa Rodríguezová sa najmä v prvom polčase vyhla ďalšiemu trestu pre Real Madrid.
Alexia Putellas bola svedkom Clásica z tribúny kvôli bolesti kolena, ktoré utrpela proti portugalskému tímu. V predohrách bola Marta Torrejón ocenená za 400 oficiálnych zápasov s tímom.

Aitana Bonmatí otvorila strelu ľavačkou (min 18), čím dosiahla šesť gólov. Do tejto hry zasiahla Lucy Bronze a asistovala Caroline Graham Hansen.
Práve škandinávska útočníčka bola autorkou 2:0 (min 43), aj ľavou nohou. Caroline využila loptu odmietnutú brvnom zo strely Salmy Paralluelovej. Bol to šiesty cieľ v tejto sezóne.
Navyše Mariona Caldentey po odrazenej lopte a rohovom kope (min 45+1) zvýšila na 3:0. Baleárska futbalistka má na konte štyri góly.
Boli tu pokusy o zvýšenie výsledku, ako strela Aitany ľavou nohou o žrď (min 23) a strela Caroline tiež ľavou nohou pri brvne (min 37).
FC Barcelona polhodinu druhého polčasu neukázala takú intenzitu vo svojej hre. Zmeny oživili hru v jej poslednom úseku. Do hry sa zapojili Marta Torrejón, Esmee Brugts a Claudia Pina. Claudia presne dosiahla druhý gól na turnaji na 4:0 (min 90+1) po osobnej hre Aitany Bonmatíovej.
Ďalšia novozačlenená futbalistka Vicky López-Serrano uzavrela skóre ľavou nohou v 90+3 minúte, keď dostala prihrávku od Holanďanky Brugtsovej. Vicky tak debutovala ako kanonierka v tejto sezóne 2023-2024.
V posledných minútach sa zúčastnila aj hráčka Baleár Lucía Corrales, ktorá nahradila Ona Batlle.

Galícijský tréner spočiatku postavil na ihrisko Cata Colla; Lucy Bronze, Ingrid Syrstad Engen, Mapi León, Ona Batlle; Keira Walsh, kapitánka Patri Guijarro, Aitana Bonmatí; Caroline Graham Hansen, Salma Paralluelo a Mariona Caldentey.
Tréner Córdoby zoradil Misa Rodríguez; Oihane Hernández, kapitánka Ivana Andrés, Kathellen Sousa, Olga Carmona; Tere Abelleira, Sandie Toletti, Hayley Raso; Athenea del Castillo, Signe Bruun a Linda Caicedo.
Kolumbijská útočníčka musela byť vystriedaná pre zranenie (min 87), po kolízii s brankárkou Catou Coll, aby sa pripojila k Caroline Møller Hansenovej.
V druhej časti vystúpili aj Maite Oroz, Claudia Zornoza, Naomie Feller (všetky tri z medzičasu) a Sofie Svava.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

Ďalšie podobné články

Clàudia Pina, hlavná hrdinka s cieľom prekonať Clásico (európska verzia vo Valdebebas)

26 MAR 2022 | ČLÁNOK
Clàudia Pina sa stala hlavnou hrdinkou v Lige majstrov Classic, v prvej kapitole štvrťfinále, ktoré sa konalo vo Valdebebas 22. marca 2022. Katalánska útočníčka vyrovnala skóre na strane Barcelony, keď po desiatich minútach po závere skórovala na 1:2. Po zákroku Aitany Bonmatí a odraze madridistky v priestore chytila ​​pravú nohu, čo bol jej prvý gól v tejto európskej súťaži. Na prestávku sa pridala tak, že nahradila Leilu Ouahabi.

Claudia Pina má 47 gólov v 50 zápasoch so Španielskom

08 AUG 2021 | ČLÁNOK
Claudia Pina debutovala so španielskou reprezentáciou 15. júna 2021 v priateľskom zápase proti Dánsku (3:0). Katalánsky útočník zaznamenala od roku 2016 v 50 zápasoch so Španielskom, v jej tímoch "A", U-20, U-19, U-17 a U-16, 47 gólov. Pri rozpise týchto záznamov Claudia Pina spočítala desať zápasov so španielskym tímom U-20, medzi kamarátmi a Majstrovstvami sveta vo Francúzsku. V týchto desiatich zápasoch zaznamenal tri góly. S tímom U19 sa zúčastnila siedmich zápasov na európskych súťažiach, v ktorých zaznamenal sedem gólov (dva tresty). S tímom U17 to bola jej najväčšia produkcia, medzi dvoma majstrovstvami sveta, európskymi súťažami a priateľskými zápasmi. V tejto kategórii má 29 konfrontácií od roku 2016 do finále v Montevideu v roku 2018, v ktorom získala 34 gólov (dva z trestov). Claudia Pina Medina sa narodila 12. 8. 2001 v Montcada i Reixac (Barcelona).