Aitana Bonmatí vyhráva ďalšie ocenenie: Najlepšia hráčka v Európe

31 AUG 2023 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí bola ocenená UEFA ako najlepšia hráčka v Európe. V roku 2023 tak rozširuje individuálne ocenenia, keďže bola aj MVP ženskej Ligy majstrov s FC Barcelona a majstrovstiev sveta so španielskym tímom. Okrem toho vyhrala s modrým a šarlátovým tímom tituly v Lige F, Španielskom superpohári a spomínanej ženskej Lige majstrov UEFA (päť gólov a osem asistencií na kontinentálnom turnaji), ako aj to, že bola so Španielskom vyhlásená za majsterku sveta žien (dva góly a tri asistencie).
Spomínané ocenenie od UEFA získala Aitana na Grimaldi Forum (Monaco) 31. augusta počas žrebovania skupinovej fázy mužskej Ligy majstrov.
V dvoch predchádzajúcich vydaniach toho istého ocenenia bola víťazka z Barcelony: Alexia Putellas.
Ďalšími dvoma kandidátkami na finalistky pre tento rok 2023 boli Olga Carmona a Austrálčanka Sam Kerr. Medzi desiatkou najlepších kontinentálnych futbalistiek v roku 2023 sú aj ďalšie futbalistky, ktoré hrajú za Barcelonu: Salma Paralluelo (piate miesto), Keira Walsh (7) a Caroline Graham Hansen (8).


Autor článku:

Ďalšie podobné články

Aitana má kúzlo dosiahnuť historické štvrťfinále majstrovstiev sveta

05 AUG 2023 | ČLÁNOK
Španielsko po prvý raz prekonalo jedno kolo (jediný zápas) na veľkom turnaji. La Roja sa tak dostala do štvrťfinále MS. V osemfinále zdolali Švajčiarsko (20-FIFA) (5:1). Aitana Bonmatí sa stala kľúčovou futbalistkou, ktorá zapísala víťazstvo na výsledkovú listinu španielskej strany vďaka útočnej a definičnej hre. Katalánska hráčka strelila dva góly a veľkou mierou prispela technickou kvalitou k tomu, aby spôsobila zmätok v rámci zadržiavacieho systému, ktorý vytvorila trénerka Inka Gringsová. Ako by to mohlo byť inak, stredopoliarka zo Sant Pere de Ribes bola ocenená FIFA ako hráčka zápasu.

K zisku tretieho modro-červeného Superpohára prispeli dva góly Aitany v Méride

22 JAN 2023 | ČLÁNOK
Dva góly Aitany Bonmatí prispeli k zisku tretieho španielskeho superpohára pre FC Barcelona (3:0). Finále proti Realu Sociedad sa hralo 22. januára 2023 na štadióne Romano José Fouto (Mérida, Extremadura). Katalánska futbalistka strelila prvý gól ľavou nohou (min 13) a druhý pravou nohou (min 47). Aitana sa zúčastnila 90 minút a bola vyznamenaná ako MVP. V oboch si pripísala asistenciu brazílska útočníčka Geyse Ferreira. V nadstavenom čase (min 90+7) stanovila konečný výsledok Oshoala.