Aitana Bonmatí vyhráva ďalšie ocenenie: Najlepšia hráčka v Európe

31 AUG 2023 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí bola ocenená UEFA ako najlepšia hráčka v Európe. V roku 2023 tak rozširuje individuálne ocenenia, keďže bola aj MVP ženskej Ligy majstrov s FC Barcelona a majstrovstiev sveta so španielskym tímom. Okrem toho vyhrala s modrým a šarlátovým tímom tituly v Lige F, Španielskom superpohári a spomínanej ženskej Lige majstrov UEFA (päť gólov a osem asistencií na kontinentálnom turnaji), ako aj to, že bola so Španielskom vyhlásená za majsterku sveta žien (dva góly a tri asistencie).
Spomínané ocenenie od UEFA získala Aitana na Grimaldi Forum (Monaco) 31. augusta počas žrebovania skupinovej fázy mužskej Ligy majstrov.
V dvoch predchádzajúcich vydaniach toho istého ocenenia bola víťazka z Barcelony: Alexia Putellas.
Ďalšími dvoma kandidátkami na finalistky pre tento rok 2023 boli Olga Carmona a Austrálčanka Sam Kerr. Medzi desiatkou najlepších kontinentálnych futbalistiek v roku 2023 sú aj ďalšie futbalistky, ktoré hrajú za Barcelonu: Salma Paralluelo (piate miesto), Keira Walsh (7) a Caroline Graham Hansen (8).


Autor článku:

Ďalšie podobné články

Aitana a Fridolina vedú do poslednej odvety proti Lyonu v Bilbau

28 APR 2024 | ČLÁNOK
FC Barcelona bude hrať finále Ligy majstrov 2023-2024 proti Olympique Lyon. Týmto spôsobom je modrý a šarlátový klub postavený pred výzvu pomstiť sa, pretože francúzsky klub dvakrát porazil katalánsky tím a vyhral najvyšší kontinentálny turnaj v rokoch 2019 aj 2022. Lyon má osem titulov v Lige majstrov, zatiaľ čo FC Barcelona má v úmysle získať svoje tretie ocenenie po tých, ktoré získal v roku 2021 proti Chelsea a v roku 2023 proti Wolfsburgu. Finále tohto ročníka 2024 je naplánované na 25. mája na štadióne San Mamés v Bilbau.

Caroline a Aitana umocňujú prevahu katalánskeho tímu v klasických zápasoch

24 MAR 2024 | ČLÁNOK
FC Barcelona opäť vyhrala Classic. Tentoraz vyhrali na návšteve vo Valdebebas 0:3, 24. marca 2024. Zodpovedalo to hraciemu dňu 21. ligy F. Katalánsky klub tak rozširuje svoju výhodu vo vedení, keď prekonal biely tím v dvanástich bodov. V kapitole Classics končia so štrnástimi víťazstvami v štrnástich doteraz zaregistrovaných edíciách vo všetkých súťažiach.

Aitana k Ballon d'Or pridáva The Best

15 JAN 2024 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí pridáva k trofeji Ballon d'Or ocenenie FIFA The Best. Ofenzívna stredopoliarka, ktorá je kľúčom k víťazstvu FC Barcelona v Lige majstrov a víťazstvu La Roja na majstrovstvách sveta, bola „bijúcim srdcom“ dvoch najlepších ženských futbalových tímov roku 2023. Príslušné ocenenie udelené FIFA je ďalšou zaslúženou odmenou pre túto skvelú stredopoliarku, ktorá v roku 2023 inšpirovala Španielsko k zisku prvého titulu majstra sveta a FC Barcelona k zisku dvoch národných titulov a druhého na európskom vrchole.