Sevilla FC sa darí prelomiť historický beh FC Barcelona

10 MÁJ 2023 | ČLÁNOK
Sevilla Fútbol Club prerušil víťaznú sériu FC Barcelona, ​​keď 10. mája 2023 na štadióne Jesúsa Navasa zaznamenal nerozhodný výsledok. Táto konfrontácia zodpovedala 26. zápasu ligy F. Ten bol vo svojom dni odložený pre záväzky klubu pre Európsku Ligu majstrov. FC Barcelona zaznamenala v najvyššej španielskej štátnej súťaži 62 víťazstiev v rade, rozložených do troch sezón (svetový rekord vo veľkých ligách).
V tomto zápase hranom v hlavnom meste Andalúzie vydržal andalúzsky tím prestávku s úvodným nerozhodným výsledkom. Skupine, ktorú pripravil Cristian Toro, sa podarilo dostať do vedenia v 53. minúte. Po rýchlom protiútoku po pravom krídle Arola Aparicio zakončila Cristina Martín-Prieto.
V 80. minúte FC Barcelona vyrovnala výsledok. Po rohu si krátko asistovala Asisat Oshoala a skórovala Ana-Maria Crnogorčević. Geyse Ferreira zakončila z brvna. Sevilla si udržala výsledok 1:1 napriek zmenám, ktoré určil Jonatan Giráldez na posilnenie ofenzívy a nepretržitým katalánskym útokom v záverečnej časti zápasu. Vynikla najmä brankárka Girony Esther Sullastres.
Alexia Putellas sa tiež zapojila do hry, aby mala viac minút v tejto počiatočnej fáze nastavenia po tom, čo sa zotavila zo zranenia kolena; Alexia nastúpila za Bruna Vilamalu v 65. minúte, v rovnakom čase ako Oshoala.
Séria víťazstiev na turnaji v Španielsku trvala od 6. júna 2021 do 6. mája 2023 (výhra v Gipuzkoa proti Realu 2:5). Na svojom konte má 297 strelených a 22 inkasovaných gólov. V tejto Lige F 2022-2023 s dvoma dňami do konca sa ukazuje 27 víťazstiev, spomínaná remíza v Seville; 114 strelených a osem prijatých gólov.
Keď registrujeme poslednú porážku, musíme sa vrátiť k 1. júnu 2021 na návšteve Atlética Madrid (4:3), v prebiehajúcom zápase, keďže FC Barcelona už matematicky získala titul, ako sa to deje v roku 2023.
Sevilla ašpiruje na šieste miesto v máji v Lige F, dva termíny pred koncom súťaže. Táto oblasť klasifikácie je veľmi tesná. Real Sociedad si udržuje šiestu pozíciu s jedným bodom viac ako tri tímy: práve Sevilla spolu s Granadillou Tenerife a Valenciou. Nižšie, na desiatom mieste, je Athletic Club, o tri body menej ako Sevilla. Klub zo Sevilly uzavrie turnaj proti dvom priamym rivalom: návštevou Kanárskych ostrovov v predposledný deň a prijatím Valencie v deň ukončenia.

Autor článku:

Ďalšie podobné články

Mexičanka Itzel González nahrádza v Seville Noeliu Ramos

26 JAN 2022 | ČLÁNOK
Štafeta v Sevilla Fútbol Club. Prichádza Mexičanka Itzel González a odchádza Kanárčanka Noelia Ramos. Itzel González Rodríguez pochádza z klubu Tijuana (Xolos Femenil). Do Sevilly prichádza na hosťovanie do konca sezóny. Mexický klub zároveň potvrdil obnovenie Itzela Gonzáleza s pohraničným tímom do roku 2024. Sevillský klub zároveň ratifikoval rozviazanie zmluvy s kanárskou brankárkou Noeliou Ramos (10.2.1999), ktorá bola spájaná s klubu, ktorý podpísala do 30. júna 2022.