Kráľovná Letizia odovzdáva Alexii Putellas Národnú športovú cenu

18 APR 2023 | ČLÁNOK
Cenu Reina Letizia pre najlepšiu španielsku športovkyňu roka získala Alexia Putellas. Katalánska futbalistka vyvrcholila skvelým rokom 2021, v ktorom vynikli jej víťazstvá v Lige majstrov, La Lige a Copa de la Reina s FC Barcelona, ​​ako aj zápis do histórie ziskom Zlatej lopty (míľnik, ktorý by zopakovala nasledujúci rok) a s názvom „To najlepšie z FIFA“ zodpovedajúcim sezóne 2021-2022.
Dňa 18. apríla 2023 španielsky kráľ a kráľovná predsedali slávnostnému odovzdávaniu cien týchto národných športových cien. Kráľovná Letizia odovzdala Alexii toto ocenenie. Futbalistka z Mollet del Vallès išla do Madridu v sprievode časti prezidenta klubu Joana Laportu a manažéra zodpovedného za ženský futbal Xaviera Puiga. "Je to prvýkrát, čo som dostala toto ocenenie a som veľmi hrdá, že mu môžem dať meno moje a klubu, s uznaním môjho športu, ktorým je futbal," povedala Alexia.

Autor článku:

Ďalšie podobné články

Alèxia, najlepšia futbalistka a najlepšia strelkyňa Ligy majstrov, s FC Barcelona na druhom mieste

23 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
V závere súťaže na talianskom ihrisku, bola súčasná futbalistka Zlatej lopty najlepšou strelkyňou Ligy majstrov 2021-2022 s jedenástimi gólmi, k desiatim strelila Nemka Tabea Wassmuth (VfL Wolfsburg). Alexia strelila vo finále turnaja gól, no úspech len zakryl prehru. Catarina Macário dopĺňa bodovacie pódium, keďže ich má osem. Okrem toho Alexiu zvolili technici a špecialisti UEFA za najlepšiu hráčku sezóny na kontinentálnom turnaji.

Alèxia Putellas kraľuje aj ako najlepšia ženská hráčka FIFA v roku 2021

17 JAN 2022 | ČLÁNOK
Slávnostné odovzdávanie cien Best FIFA Football Awards 2021, ktoré sa konalo 17. januára 2022 ako virtuálny televízny program z centrály FIFA v Zürichu, korunovalo Alèxiu Putellas a Roberta Lewandowského. Poľský útočník Bayernu bol druhý rok po sebe uznaný za najlepšieho hráča FIFA mužov. Katalánska stredopoliarka Alèxia Putellas, ktorá bola po prvý raz nominovaná na najlepšiu hráčku FIFA, zavŕšila výkony s FC Barcelona a španielskym tímom aj ziskom prestížnej ceny FIFA.