Real Madrid podpísal zmluvu s kolumbijskou útočníčkou Lindou Caicedovou, hviezdou majstrovstiev sveta do 17 rokov v 2022

25 FEB 2023 | ČLÁNOK
24.2.2023 madridský klub oficiálne oznámil, že Linda Caicedo (Valle del Cauca, 2005) je teraz novou hráčkou Realu Madrid po tom, čo pred dvoma dňami dosiahla plnoletosť. Kolumbijská futbalistka sa zapája do tréningov vedených Albertom Torilom vo Valdebebas. Nosí číslo 19 a "Linda C." v jej chrbte. S rodičmi odcestoval do hlavného mesta Španielska. Vzťah s klubom je na najbližšie dve sezóny. Pochádza z klubu Deportivo Cali. S Kolumbiou bola 15-krát v reprezentácii "A" (štyri góly, proti Čile, Ekvádoru, Argentíne a Nigérii).


Autor článku:

Ďalšie podobné články

Real Madrid dosiahol na Islande svoj matematický postup do štvrťfinále Ligy majstrov dvoma gólmi Švédky Asllaniovej

10 DEC 2021 | ČLÁNOK
Dňa 8.12.2021 získal Real Madrid matematický postup do štvrťfinále Európskej ženskej Ligy majstrov, keď porazil Island (0:3) v piatom termíne skupinovej fázy. Dosiahlo tak ďalší historický medzinárodný úspech v krátkej oficiálnej kariére ženského tímu belasého klubu. Bol to debut Alberta Torila ako trénera Madridu na kontinentálnom turnaji.

Mexičanka Kenti Robles sa zapísala do histórie Realu Madrid v Európe

01 SEP 2021 | ČLÁNOK
Kenti Robles sa zapísala do histórie Realu Madrid započítaním prvého gólu bieleho tímu v Európskej ženskej lige majstrov. Mexická futbalistka strelila tento gól v predĺžení (minúta 90 + 2) proti Manchestru City. To znamenalo získanie remízy 1:1 v prvom zápase 2. kola (31. 8. 2021), pred skupinovou fázou. Kenti využila loptu, ktorá sa v tejto oblasti odrazila a prekonala brankárku Francúzky Benameura Taieba. Hráčka, narodená v Mexico City v roku 1991, sleduje dlhú kariéru v národnom futbale.