Manchester United oficiálne najíma katalánsku Onu Batlle (Vilassar de Mar, 1999) od Levante UD

26 MAR 2021 | ČLÁNOK
V pondelok 13. júla Manchester United oficiálne prijal najatie katalánskej obrany Ona Batlle, "s výhradou medzinárodného povolenia", v dvojsezónnej dohode s možnosťou predĺženia o ďalší rok. Ona Batlle Pascual sa narodila vo Vilassar de Mar (Barcelona). 21-ročná futbalistka (otočila ich 10. júna) k britskému klubu sa pripojila po uzavretí zmluvy s Levante UD z Ligy Iberdrola, v ktorej odohrala dve sezóny (posledné, ktoré vyškolila trenerka María Pry).

DEBUT V MANCHESTERE PRED CHELSEA

Ona Batlle debutovala 6. 9. 2020 v Superlige futbalových zväzov žien (prvá divízia žien v Anglicku). V Manchestri ju namerali aktuálnemu šampiónovi súťaže Chelsea, v ktorej v 80. minúte vyšiel jej hviezdny podpis: Pernille Harder. Bolo zaregistrované rovné jednej. Londýnsky tím získal výhodu (min. 25), keď sa skórovala Austrálčan Sam Kerr. Leah Galtonová vyrovnala na 79. Ona pôsobila ako štartérka, v 74. roku ju nahradila Švédka Lotta Ökvistová.
Na druhom kolom sa opäť zúčastnila ako štartérka; tentoraz 90 minút. United navštívili Damson Park a postavili sa proti Birminghamu (s novou trénerkou v lete Carlou Wardovou). Zvíťazil 2-5; hoci manchesterský klub musel do prestávky prekonať stav 2-1. Škótka Jane Rossová hlavičkou stanovila stav 0-1 (min. 5). Katie Zelemová vyrovnala dve z priameho kopu (min. 36). Po prestávke stanovili konečné skóre Ella Toone (min. 47) a dvakrát Kirsty Hanson (min. 60 a 79), 13. septembra 2020.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly