Sandra Paňos, hlavná hrdinka v Setúbale, zastavila dve penalty

16 DEC 2022 | ČLÁNOK
Sandra Paňos sa stala protagonistkou FC Barcelona spečatením okrúhlej prihrávky v ženskej Lige majstrov matematickým spôsobom, keď 15. decembra 2022 porazila Benficu (2:6) v Portugalsku. Brankárka z Alicante zmarila dva pokutové kopy, Brazílčanky Nycole Raysla (min 73) a Ana Vitória de Araújo (min 90+6).
Prvú penaltu spáchala Mariona na Chloe. Ďalší trest naznačila Fridolina Rolföová, ktorá spáchala ruky. Sandra odohrala 90 minút (kapitánka).
Góly modrých a červených tímov strelili Irene Paredes hlavičkou (min 8), Claudia Pina (min 45+2), Aitana Bonmatí (min 48), Ana-Maria Crnogorčević (min 58) a Mariona Caldentey (min 90+1). Zavŕšila vlastný gól Ana Seiça (min 80) po akcii Salmy Paralluelovej.
Asistencie si pripísali Aitana Bonmatí (dve), Lucy Bronze, Ana-Maria Crnogorčević a Geyse Ferreira. Práve Aitana bola vyznamenaná ako hráčka zápasu.
Bruna Vilamala sa po zotavení zo zranenia opäť objavila v európskej súťaži, keď v 79. minúte vystriedala Claudiu Pinu.
Táto konfrontácia skupiny D sa odohrala v areáli Benfica v Seixale (Setúbal, Lisabonská metropolitná oblasť).
S portugalským tímom vedeným Filipou Patão sa vyrovnávala galícijská stredopoliarka Pauleta Domínguez (kapitánka). Za lisabonský tím skórovali Jéssica Silva (min 63) a Kanaďanka Chloe Lacasse (min 82).
Deň pred koncom tejto skupinovej fázy si Barcelona a Bayern pripočítajú rovnaký počet bodov (dvanásť) za šesť Portugaliek, zatiaľ čo Švédky ešte body nepridali.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

IBERDROLA LIGA 2020-2021: Sandra Paňos

14 JÚL 2021 | ČLÁNOK
IBERDROLA LIGA 2020-2021: Sandra Paňos. Premiéru v tejto súťaži mala proti Realu Madrid vo Valdebebase (0-4) 4. októbra 2020.

UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE 2020-2021: Sandra Paňos

17 MÁJ 2021 | ČLÁNOK
Ligu majstrov vyhrala prvýkrát v histórii španielskeho ženského futbalu. Zúčastnila sa 90 minút finále proti Chelsea, ktoré sa hralo 16. 5. 2021 na štadióne Gamla Ullevi vo švédskom Göteborgu. FC Barcelona 2. mája 2121 sa prebojovala do druhého európskeho finále. Sandra v 90. minúte sa zúčastnila semifinálového odvetného zápasu proti PSG na ihrisku Johan Cruyff. Holandská útočníčka Lieke Martensová strelila oba góly a vyrovnala rozdiel Marie Katoto (2:1). FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul (rekord) v Pohári kráľovnej proti EDF Logroňo (13.2.2021) na pôde La Rosaleda v Malage (3:0). Tím "Blaugrana" dosiahol prvý pokutový gól, ktorý strelila Alexia Putellas (min. 42). Rozšírili Aitanu Bonmatí (44) a Jenni Hermoso (61). Sandra Paňos odohrala 90 minút.

Sandra Paňos vyhrala rekord šiestym ligovým titulom za FC Barcelona; predlžuje zmluvu do roku 2024

14 MÁJ 2021 | ČLÁNOK
Sandra Paňos prispieva ako stála začínajúca brankárka k získaniu šiesteho titulu pre FC Barcelona v Lige Iberdrola (rekordný počet, ktorý prekonal počet piatich za Athletic Club). Tento nový úspech dosiahol klub matematickým spôsobom v 29. deň zápasu, čo zodpovedá 9. máju 2021. Sandra Paňos navyše predĺžila zmluvu s FC Barcelona do roku 2024. V drese španielskeho tímu je 41-krát s absolútnym, vrátane Španielska-Holandska.