Mariona strelila vo Švédsku gól zo stredového kruhu (Gól týždňa UEFA)

28 OKT 2022 | ČLÁNOK
27. októbra 2022 Mariona Caldenteyová dosiahla to, čo sa považuje za gól týždňa UEFA vo Švédsku, skórovaním lobom z toho istého stredového kruhu, pričom využila skutočnosť, že brankárka Austrálčanky Teagan Micah bola príliš vpredu. Tento gól znamenal 1:3 pre FC Barcelona proti švédskemu tímu Rosengård (min 65) na Malmö Idrottsplats v meste Malmö. Zodpovedalo to druhému dňu skupinovej fázy ženskej Ligy majstrov (skupina D). Tím vedený Jonatanom Giráldezom napokon zvíťazil (1:4). Presne Mariona dosiahla definitívny cieľ aj v nadstavenom čase (min 90+2) strelou z tesnej blízkosti po odmietnutí bývalej brankárky Melbourne City.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE 2020-2021: Mariona Caldentey

17 MÁJ 2021 | ČLÁNOK
Ligu majstrov vyhrala prvýkrát v histórii španielskeho ženského futbalu. Zúčastnila sa 30 minút finále proti Chelsea, ktoré sa hralo 16. 5. 2021 na štadióne Gamla Ullevi vo švédskom Göteborgu. FC Barcelona 2. mája 2121 sa prebojovala do druhého európskeho finále. Mariona v 20. minúte sa zúčastnila semifinálového odvetného zápasu proti PSG na ihrisku Johan Cruyff. Holandská útočníčka Lieke Martensová strelila oba góly a vyrovnala rozdiel Marie Katoto (2:1). FC Barcelona vyhrala svoj siedmy titul (rekord) v Pohári kráľovnej proti EDF Logroňo (13.2.2021) na pôde La Rosaleda v Malage (3:0). Tím "Blaugrana" dosiahol prvý pokutový gól, ktorý strelila Alexia Putellas (min. 42). Rozšírili Aitanu Bonmatí (44) a Jenni Hermoso (61). Mariona Caldentey odohrala 27 minút.