Historický Real Sociedad: postup do Ligy majstrov a vicemajster

09 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
Realu Sociedad sa podarilo dostať k európskym šampiónom matematickým spôsobom dva dni do konca Iberdrola lige. Tím, ktorý trénuje Natalia Arroyo, získal túto prihrávku po prvý raz v histórii klubu, keď 1. mája 2022 porazil tím Rayo Vallecano v Zubiete. Hetrikom prispela Amaiur Sarriegi. Nerea Eizaguirre zavŕšila víťazstvo. Tím Rayista bol už pri tejto návšteve v Euskadi matematicky zaradený do Reto Iberdrola.
Klub zo San Sebastiánu navyše dosiahol, aj matematicky, druhé miesto v Iberdrola lige, v tomto prípade k dátumu ukončenia turnaja. Toto druhé miesto získal pri návšteve Kanárskych ostrovov proti Granadille Tenerife. Rovnaký ako jeden bol zaznamenaný na štadióne La Palmera (San Isidro). Cristina Martín-Prieto dostala ostrovný tím do vedenia už v úvode zápasu. Mirari Uria vyrovnala (min 43) po asistencii Amaiura Sarriegiho v hre prepracovanej v tejto oblasti.
La Real mal tri možnosti, ako získať z ostrova tri body, v týchto prípadoch strelami do dreva Sanni Maija (min 25), Ane (min 65) a Maddi (min 66).
Na Tenerife katalánska trénerka postavila Elene Lete na kurt na portáli; po stranách Srbka Allegra Poljak a Nuria Rábano; v osi obrany Ane Etxezarreta a Kolumbijčanka Manuela Vanegas; v strede poľa Maddi Torre a Gemma Gili; útočnou spojkou bola kapitánka Nerea Eizaguirre; ako útočiace spomínaná Amaiur a Mirari spolu s Fínkou Sanni Maija Franssi. Do druhej časti sa zapojili aj Emma Ramírez, Iris Arnaiz a Venezuelčanka Gaby García. Na lavičke zostali Ana Tejada, Izarne Sarasola a rezervná brankárka Olatz Santana.
Zúčastnili sa aj tejto ligy Iberdrola 2021-2022: brankárka Adriana Nanclares, Iraia Iparraguirre, Nórka Synne Jensen (jej zimná posila), Claudia Fernández, Cecilia Marcos (zranená v septembri) a Američanka Clare Pleuler (spôsobila pokles v klub na zimnom trhu). Mládežnícke tímy Elene Viles, Nahia Aparicio, Laida Balerdi, Elene Guridi, Nora Sarriegi a Haizea Uranga boli tiež povolané a/alebo debutovali. Natalia Arroyo na túto ligu Iberdrola 2021–2022 povolala celkovo 29 futbalistiek, pričom zostáva posledný deň.
Táto posledná konfrontácia sa odohrá 15. mája (12:00) proti Deportivu Alavés v Reale Arene (Anoeta). Ani pre Gloriosas nie je v tomto závere turnaja nič v stávke ani na kvalifikačné účely, keď sa dosiahne stálosť v najvyššej kategórii, takže zápas sa čaká a bude slúžiť na poctu Realu za mimoriadnu sezónu.


Autor článku: Carlos Luis Chevilly