Real Madrid dosiahol na Islande svoj matematický postup do štvrťfinále Ligy majstrov dvoma gólmi Švédky Asllaniovej

10 DEC 2021 | ČLÁNOK
Dňa 8.12.2021 získal Real Madrid matematický postup do štvrťfinále Európskej ženskej Ligy majstrov, keď porazil Island (0:3) v piatom termíne skupinovej fázy. Dosiahlo tak ďalší historický medzinárodný úspech v krátkej oficiálnej kariére ženského tímu belasého klubu. Bol to debut Alberta Torila ako trénera Madridu na kontinentálnom turnaji.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

Mexičanka Kenti Robles sa zapísala do histórie Realu Madrid v Európe

01 SEP 2021 | ČLÁNOK
Kenti Robles sa zapísala do histórie Realu Madrid započítaním prvého gólu bieleho tímu v Európskej ženskej lige majstrov. Mexická futbalistka strelila tento gól v predĺžení (minúta 90 + 2) proti Manchestru City. To znamenalo získanie remízy 1:1 v prvom zápase 2. kola (31. 8. 2021), pred skupinovou fázou. Kenti využila loptu, ktorá sa v tejto oblasti odrazila a prekonala brankárku Francúzky Benameura Taieba. Hráčka, narodená v Mexico City v roku 1991, sleduje dlhú kariéru v národnom futbale.