Výmena na lavičke Madridu: Alberto Toril nahradí koncom novembra Davida Aznara

07 DEC 2021 | ČLÁNOK
29. novembra 2021 Real Madrid CF oznámil svoje rozhodnutie ukončiť zmluvu, ktorá spájala Davida Aznara s klubom ako trénera prvého tímu žien. Biely klub tiež oznámil menovanie Alberta Torila (Peňarroya, Córdoba, 1973) za nového trénera prvého ženského tímu s okamžitým začlenením na zvyšok sezóny a ďalšiu, do 30. júna 2023. Alberto Toril bol Real Madrid hráč a tréner Realu Madrid Castilla, okrem iných tímov z madridskej mládežníckej akadémie, s ktorou v sezóne 2011-2012 postúpil do druhej ligy.
Real Madrid Femenino po poslednej remíze proti Deportivu Alavés vo Valdebebase (1:1) momentálne okupuje v Iberdrola lige desiatu priečku so štrnástimi bodmi za jedenásť dní.
V Európskej Lige majstrov je Real Madrid Femenino druhý vo svojej skupine (B) so šiestimi bodmi po štyroch kolách, za PSG (dvanásť) a pred ukrajinskými (štyri) a islandskými (jeden bod) klubmi. Vo svojej poslednej konfrontácii (18. novembra) podľahli v Madride francúzskym futbalistkám (0:2).

DEBUT S VICTORIOU VO VILLARREAL

Dňa 4.12.2021 debutoval Alberto Toril na lavičke Realu Madrid v Iberdrola lige, keď zavítal na štadión Ciudad Deportiva Villarreal (Castellón). Tím belasých vyhral 0:2. Skóre otvorila Athenea del Castillo (min 78) a Esther González predĺžila (min 88) po priamom kope Claudie Zornozovej.
Úvodnú formáciu cordovského trénera pri jeho debute proti Villarrealu tvorili Misa Rodríguez; Lucía Rodríguez (Kenti Robles, min 64), Rocío Gálvez, Ivana Andrés (Babett Peter, min 55), Olga Carmona; Claudia Zornoza, Maite Oroz (Tere Abelleira, min 64), Kosovare Asllani (Nahikari García, min 55), Esther González, Caroline Møller Hansen (Aurélie Kaci, min 81) a Athenea del Castillo.


Autor článku:

Ďalšie podobné články

Real Madrid dosiahol na Islande svoj matematický postup do štvrťfinále Ligy majstrov dvoma gólmi Švédky Asllaniovej

10 DEC 2021 | ČLÁNOK
Dňa 8.12.2021 získal Real Madrid matematický postup do štvrťfinále Európskej ženskej Ligy majstrov, keď porazil Island (0:3) v piatom termíne skupinovej fázy. Dosiahlo tak ďalší historický medzinárodný úspech v krátkej oficiálnej kariére ženského tímu belasého klubu. Bol to debut Alberta Torila ako trénera Madridu na kontinentálnom turnaji.

Mexičanka Kenti Robles sa zapísala do histórie Realu Madrid v Európe

01 SEP 2021 | ČLÁNOK
Kenti Robles sa zapísala do histórie Realu Madrid započítaním prvého gólu bieleho tímu v Európskej ženskej lige majstrov. Mexická futbalistka strelila tento gól v predĺžení (minúta 90 + 2) proti Manchestru City. To znamenalo získanie remízy 1:1 v prvom zápase 2. kola (31. 8. 2021), pred skupinovou fázou. Kenti využila loptu, ktorá sa v tejto oblasti odrazila a prekonala brankárku Francúzky Benameura Taieba. Hráčka, narodená v Mexico City v roku 1991, sleduje dlhú kariéru v národnom futbale.