Výmena na lavičke Madridu: Alberto Toril nahradí koncom novembra Davida Aznara

07 DEC 2021 | ČLÁNOK
29. novembra 2021 Real Madrid CF oznámil svoje rozhodnutie ukončiť zmluvu, ktorá spájala Davida Aznara s klubom ako trénera prvého tímu žien. Biely klub tiež oznámil menovanie Alberta Torila (Peňarroya, Córdoba, 1973) za nového trénera prvého ženského tímu s okamžitým začlenením na zvyšok sezóny a ďalšiu, do 30. júna 2023. Alberto Toril bol Real Madrid hráč a tréner Realu Madrid Castilla, okrem iných tímov z madridskej mládežníckej akadémie, s ktorou v sezóne 2011-2012 postúpil do druhej ligy.
Real Madrid Femenino po poslednej remíze proti Deportivu Alavés vo Valdebebase (1:1) momentálne okupuje v Iberdrola lige desiatu priečku so štrnástimi bodmi za jedenásť dní.
V Európskej Lige majstrov je Real Madrid Femenino druhý vo svojej skupine (B) so šiestimi bodmi po štyroch kolách, za PSG (dvanásť) a pred ukrajinskými (štyri) a islandskými (jeden bod) klubmi. Vo svojej poslednej konfrontácii (18. novembra) podľahli v Madride francúzskym futbalistkám (0:2).

DEBUT S VICTORIOU VO VILLARREAL

Dňa 4.12.2021 debutoval Alberto Toril na lavičke Realu Madrid v Iberdrola lige, keď zavítal na štadión Ciudad Deportiva Villarreal (Castellón). Tím belasých vyhral 0:2. Skóre otvorila Athenea del Castillo (min 78) a Esther González predĺžila (min 88) po priamom kope Claudie Zornozovej.
Úvodnú formáciu cordovského trénera pri jeho debute proti Villarrealu tvorili Misa Rodríguez; Lucía Rodríguez (Kenti Robles, min 64), Rocío Gálvez, Ivana Andrés (Babett Peter, min 55), Olga Carmona; Claudia Zornoza, Maite Oroz (Tere Abelleira, min 64), Kosovare Asllani (Nahikari García, min 55), Esther González, Caroline Møller Hansen (Aurélie Kaci, min 81) a Athenea del Castillo.


Autor článku:

Ďalšie podobné články

Real Madrid podpísal zmluvu s kolumbijskou útočníčkou Lindou Caicedovou, hviezdou majstrovstiev sveta do 17 rokov v 2022

25 FEB 2023 | ČLÁNOK
24.2.2023 madridský klub oficiálne oznámil, že Linda Caicedo (Valle del Cauca, 2005) je teraz novou hráčkou Realu Madrid po tom, čo pred dvoma dňami dosiahla plnoletosť. Kolumbijská futbalistka sa zapája do tréningov vedených Albertom Torilom vo Valdebebas. Nosí číslo 19 a "Linda C." v jej chrbte. S rodičmi odcestoval do hlavného mesta Španielska. Vzťah s klubom je na najbližšie dve sezóny. Pochádza z klubu Deportivo Cali. S Kolumbiou bola 15-krát v reprezentácii "A" (štyri góly, proti Čile, Ekvádoru, Argentíne a Nigérii).

Real Madrid dosiahol na Islande svoj matematický postup do štvrťfinále Ligy majstrov dvoma gólmi Švédky Asllaniovej

10 DEC 2021 | ČLÁNOK
Dňa 8.12.2021 získal Real Madrid matematický postup do štvrťfinále Európskej ženskej Ligy majstrov, keď porazil Island (0:3) v piatom termíne skupinovej fázy. Dosiahlo tak ďalší historický medzinárodný úspech v krátkej oficiálnej kariére ženského tímu belasého klubu. Bol to debut Alberta Torila ako trénera Madridu na kontinentálnom turnaji.

Mexičanka Kenti Robles sa zapísala do histórie Realu Madrid v Európe

01 SEP 2021 | ČLÁNOK
Kenti Robles sa zapísala do histórie Realu Madrid započítaním prvého gólu bieleho tímu v Európskej ženskej lige majstrov. Mexická futbalistka strelila tento gól v predĺžení (minúta 90 + 2) proti Manchestru City. To znamenalo získanie remízy 1:1 v prvom zápase 2. kola (31. 8. 2021), pred skupinovou fázou. Kenti využila loptu, ktorá sa v tejto oblasti odrazila a prekonala brankárku Francúzky Benameura Taieba. Hráčka, narodená v Mexico City v roku 1991, sleduje dlhú kariéru v národnom futbale.