Mexičanka Kenti Robles sa zapísala do histórie Realu Madrid v Európe

01 SEP 2021 | ČLÁNOK
Kenti Robles sa zapísala do histórie Realu Madrid započítaním prvého gólu bieleho tímu v Európskej ženskej lige majstrov. Mexická futbalistka strelila tento gól v predĺžení (minúta 90 + 2) proti Manchestru City. To znamenalo získanie remízy 1:1 v prvom zápase 2. kola (31. 8. 2021), pred skupinovou fázou. Kenti využila loptu, ktorá sa v tejto oblasti odrazila a prekonala brankárku Francúzky Benameura Taieba. Hráčka, narodená v Mexico City v roku 1991, sleduje dlhú kariéru v národnom futbale, pretože začínala v RCD Espanyol, patrila do FC Barcelona (2011-2014) a vynikla najmä s Atléticom Madrid v Iberdrola Lige (2015-2020). K novému Realu Madrid v ženskom futbale sa pripojila v lete jeho vzniku (2020) a proti Angličankám strelila tretí gól madridistky na oficiálnom turnaji zo klasickej pozície na pravej strane. Tentoraz mal zápas pre tím premiérový štadión, pretože zápas proti City sa hral na štadióne Alfreda Di Stéfana vo Valdebebas.
Tréner Talavery David Aznar posadil na ihrisko ako brankárku Misu Rodríguezovú; po stranách spomínaný Kenti Robles a vľavo Lucía Rodríguez; obranný tandem Ivana Andrés (kapitánka) a Babett Peter; Aurélie Kaci a Tere Abelleira účinkovali v strede poľa; na krídlach sa zúčastnili Athenea del Castillo vpravo a Olga Carmona vľavo; Nahikari García a Esther González sa rozložili v útoku. Presne Esther a Nahikari debutovali v oficiálnom zápase, rovnako ako Lucía a Athenea. Do druhého polčasu sa zapojili ďalší dvaja debutanti: Claudia Zornoza a Caroline Møller Hansen.
Esther González, angažovaná toto leto z Levante UD, odohrála v najvýraznejších akciách v útoku: v 44. minúte vyslala trestné strieľanie nad brvno (dopustila ho jamajská debutantka Shawová na Ivanu Andrésovú), hlavičkovala brvno (min. 53) a zasiahla do hry 1-1, pričom sa prehrabala v ofenzíve tímu.
Tímu, ktorý pripravil Angličan Gareth Taylor (vo svojej prvej súťaži od mája), sa však podarilo získať výhodu tým, že po odraze v tejto oblasti vyvrcholila ľavačkou Škótkou Caroline Weirovou (min. 47). Bol to dvadsiaty piaty gól v drese City. Vicky Losada, ktorá v lete podpísala zmluvu s FC Barcelona, odo​​hrála v strede britského poľa. Futbalistku Katalánska a Berciana nahradila v 71. minúte iná hráčka s veľkými medzinárodnými skúsenosťami: Jill Scottová, ktorá sa po prepožičaní Evertonu vrátila do City.
Kanaďanka Janine Beckieová (zlatá medailistka na olympiáde v Tokiu) sotva mala možnosti v ofenzíve so súčasným vicemajstrom Premier, dobre kontrolovaným madridskou obranou. Ďalšia olympionička v Japonsku, Austrálčanka Hayley Raso, pri debute odohrala poslednú polhodinu vo Valdebebas.
Karen Bardsley (36-ročná brankárka), Ellie Roebuck, Georgia Stanway, Keira Walsh a Lucy Bronze (dlhodobé ochorenia kolien) pre zranenie, nepohodlie alebo regeneračné procesy sa nemohli zúčastniť hlavného mesta Španielska.
Biely tím mal cenu za svoje útočné naliehanie už v predĺžení, po hre v ktorej na pravom krídle sa objavila Athenea del Castillo, v ktorej zasahovali aj Nahikari a Esther a ktorá Kenti Robles vyvrcholila týmto historickým cieľom ako madridský debut v Liga majstrov.

V Reale Madrid zostali deväťdesiat minút na striedaní bez hry: Marta Corredera, Rocío Gálvez, Lorena Navarro a mládežnícky tím Sofía Fuente (brankárka), Pichi García San Julián, Ari Arias a Marina Salas.
Z jedného alebo druhého dôvodu neboli súčasťou výzvy: Kosovare Asllani, Méline Gérard (brankárka), Marta Cardona, Maite Oroz, Claudia Florentino, Malena Ortiz a Paula Partido.
Medzi týmito futbalistkami sú Méline (Real Betis) a Rocío (Levante UD) novinkou tohto leta. Realu Madrid teda v tejto kampani 2021-2022 sa podarilo vytvoriť široký a vyvážený tím na rôznych pozíciách.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

Real Madrid dosiahol na Islande svoj matematický postup do štvrťfinále Ligy majstrov dvoma gólmi Švédky Asllaniovej

10 DEC 2021 | ČLÁNOK
Dňa 8.12.2021 získal Real Madrid matematický postup do štvrťfinále Európskej ženskej Ligy majstrov, keď porazil Island (0:3) v piatom termíne skupinovej fázy. Dosiahlo tak ďalší historický medzinárodný úspech v krátkej oficiálnej kariére ženského tímu belasého klubu. Bol to debut Alberta Torila ako trénera Madridu na kontinentálnom turnaji.