Kucka, skúsenosti z návratu Watfordu do Premier League

10 AUG 2021 | ČLÁNOK
Dňa 9. 8. 2021 bol v Anglicku predstavený Juraj Kucka ako nový hráč Watfordu. Slovenský futbalista sa teší na využitie svojich dlhoročných skúseností na pomoc Watfordu pri návrate a usadení sa v Premier League v tejto sezóne 2021-2022.
Kariéra 34-ročného stredopoliara, ktorého spoluhráči nazývajú "Kuco", ho zaviedol do Talianska, Turecka a Česka, ale Anglicko bolo vždy cieľom jeho snov.
"Mnoho rokov som odohrál v Taliansku a za slovenskú reprezentáciu", zaspomínal si futbalista narodený v Bojniciach v roku 1987. "Mám dobré skúsenosti a pokúsim sa zo všetkých síl pomôcť členom tímu. Cítim som veľmi šťastný, pretože som sníval o tom, že budem odohrať v Premier League a v Anglicku, takže som veľmi nadšený a pripravený súťažiť o Watford podľa svojich najlepších schopností, aké som vždy robil pre tím a svojich spoluhráčov", uviedol Slovák (86-krát so slovenskou reprezentáciou, desať gólov) pri príchode na Vicarage Road.
Kucka odohrál v sezóne 2020-2021 za Parmu na rôznych pozíciách vrátane útočníka, ale jeho ideálna úloha spočíva v strede poľa. "Bez ohľadu na to, na akej pozícii môžem odohrať ako útočník, stredopoliar alebo v strede obrany. V Parme som sa prispôsobil mnohým pozíciám. Kamkoľvek ma tréner postaví, pokúsim sa urobiť maximum", dodal pri svojej prezentácii v Hertfordshire. Jeho novým trénerom je Malorčan Xisco Muňoz (Manacor, 1980), ktorého posledná fáza ako trénera bola v Gruzínsku s Dinamom Tbilisi.


Autor článku: